wtorek, 29 maja 2012

Prawie ... jak kwiat paproci





Niczym legendarny kwiat paproci, który zakwita raz w roku i kwitnie tylko jedną noc tak mój kaktus- zakwita raz do roku a kwitnie tylko jeden dzień.
Dziś wychodząc rano do pracy musiałam znaleźć czas na obfotografowanie go. Bałam się ,że wracając wieczorem zastane go już oklapniętego. Niestety w tym roku wyhodował się tylko jeden kwiat, choć wcześniej zdarzało się, że było ich więcej, nawet 3-4 sztuki.
Nie dbam specjalnie o moje kwiaty na parapetach, notorycznie zapominam ich podlewać ( co w przypadku kaktusów akurat jest na plus),  co innego te na balkonie, jakoś mam dla nich więcej serca. Może wynika to z faktu, że każdą wolną chwile spędzam na swoim wąskim i ciasnym (ale własnym) balkonie.
W planach mam przemalowanie wiklinowego stoliczka na kolor biały.Na razie jednak w wersji "natural"Kilka fotek moich balkonowych kwiatów. W tle widać moją ostatnią dłubaninkę krzyżykową.














Jako że sezon na rabarbar w pełni polecam pyszne ciasto z rabarbarem, które gościło już na moim blogu.Przepis znajdziecie TU  




Kochana Qra Domowa zrobiła dla mnie cudnej wprost urody szyldziki.
Otrzymałam również ten śliczny woreczek.



W Dzień Matki dostałam od moich pociech cudowne różyczki.



W ramach podziękowań upiekłam koperty z jabłkami.




Polecam. Szybkie, smaczne, kruche ciasto a w środku kawałki jabłka posypanego cynamonem.
Przepis  TU
Chwila szaleństwa w TK MAXX i już się chwalę moim nowym fartuszkiem.


Miłego dnia życzę wszystkim Wam.