Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pizza. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pizza. Pokaż wszystkie posty

środa, 1 kwietnia 2015

Domowa pizza wcale nie prima aprilisowa.

Witajcie
Jeśli pizza to tylko domowa, na razowej, bądź orkiszowej mące wymieszanej pól na pół z chlebową pszenną.
Ciasto robi się bardzo prosto.
Do pół kilograma mąki dodaję łyżeczkę suchych drożdży,
5 łyżek oliwy.
Dolewam ciepłej wody tyle, żeby ciasto było sprężyste,miękkie. zagniatam i odstawiam do wyrośnięcia na pół godziny.
Słoik domowych pomidorów blenduje z dwoma ząbkami czosnku, solą i pieprzem oraz oregano. ( W razie braku domowych przetworów proponuje zblendować dwa obrane ze skóry pomidory )
U nas pizza zazwyczaj jest z pieczarkami, oliwkami, pomidorami, tudzież pokrojonymi w kawałeczki suszonymi pomidorami, z szynką i oczywiście z serem mozzarellą )
Ostatnio upiekłam wariację serową: kawałki sera fety, sera pleśniowego, wędzonego i mozzarelli.
Była pyszna.





 Wiosenne ukłony dla Wszystkich Zaglądających.



wtorek, 14 lutego 2012

walentynki???


 

...nie lubię. Denerwuje mnie tandeta i komercja.                                              Toleruję, ponieważ każdy pretekst do okazywania sobie uczuć jest dobry.          I dlatego, mimo wszystko, odrobina przyjemności z tej okazji:

 sernik na zimno

Przepis prosty i szybki. Na spodzie biszkopty, na nich warstwa białego sera( z wiaderka) połączonego z ubitą śmietaną kremówką, cukrem pudrem , esencją waniliową i żelatyną. Na wierzchu owoce przykryte galaretką truskawkową.

 dekoracje zimowe schowane, w domu zagościła wiosna

Justynko, Vivi22, Paulinko dziękuję z całego serca za pamięć i cudne karteczki.

Ten świecznik to prezent od koleżanki, Aniu doskonale znasz mój gust.

dziękuje bardzo.

A na koniec chciałabym podzielić się z Wami przepisem na sprawdzony spód pizzy. 

2szklanki mąki, 3 dag drożdży, 1/2 szklanki ciepłego mleka, 1 łyżeczka cukru, 4 łyżki oleju.Ciasto zagnieść, odstawić w ciepłe miejsce na pół godziny. Rozwałkować, (my lubimy cienkie) posmarować przecierem pomidorowym a na wierzch... co komu w duszy gra. U mnie pieczarki, oliwki, rukola, papryka, ser, kurczak. Piec około 15 minut w 22o stopniach.

Smacznego.

 

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za każdy komentarz.