Witajcie
Jeśli pizza to tylko domowa, na razowej, bądź orkiszowej mące wymieszanej pól na pół z chlebową pszenną.
Ciasto robi się bardzo prosto.
Do pół kilograma mąki dodaję łyżeczkę suchych drożdży,
5 łyżek oliwy.
Dolewam ciepłej wody tyle, żeby ciasto było sprężyste,miękkie. zagniatam i odstawiam do wyrośnięcia na pół godziny.
Słoik domowych pomidorów blenduje z dwoma ząbkami czosnku, solą i pieprzem oraz oregano. ( W razie braku domowych przetworów proponuje zblendować dwa obrane ze skóry pomidory )
U nas pizza zazwyczaj jest z pieczarkami, oliwkami, pomidorami, tudzież pokrojonymi w kawałeczki suszonymi pomidorami, z szynką i oczywiście z serem mozzarellą )
Ostatnio upiekłam wariację serową: kawałki sera fety, sera pleśniowego, wędzonego i mozzarelli.
Była pyszna.
Wiosenne ukłony dla Wszystkich Zaglądających.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pizza. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pizza. Pokaż wszystkie posty
środa, 1 kwietnia 2015
wtorek, 14 lutego 2012
walentynki???
...nie lubię. Denerwuje mnie tandeta i komercja. Toleruję, ponieważ każdy pretekst do okazywania sobie uczuć jest dobry. I dlatego, mimo wszystko, odrobina przyjemności z tej okazji:
sernik na zimno
Przepis prosty i szybki. Na spodzie biszkopty, na nich warstwa białego sera( z wiaderka) połączonego z ubitą śmietaną kremówką, cukrem pudrem , esencją waniliową i żelatyną. Na wierzchu owoce przykryte galaretką truskawkową.
dekoracje zimowe schowane, w domu zagościła wiosna
Justynko, Vivi22, Paulinko dziękuję z całego serca za pamięć i cudne karteczki.
Ten świecznik to prezent od koleżanki, Aniu doskonale znasz mój gust.
dziękuje bardzo.
A na koniec chciałabym podzielić się z Wami przepisem na sprawdzony spód pizzy.
2szklanki mąki, 3 dag drożdży, 1/2 szklanki ciepłego mleka, 1 łyżeczka cukru, 4 łyżki oleju.Ciasto zagnieść, odstawić w ciepłe miejsce na pół godziny. Rozwałkować, (my lubimy cienkie) posmarować przecierem pomidorowym a na wierzch... co komu w duszy gra. U mnie pieczarki, oliwki, rukola, papryka, ser, kurczak. Piec około 15 minut w 22o stopniach.
Smacznego.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za każdy komentarz.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
















