Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kwiaty. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kwiaty. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 8 września 2016

Jagodzianki najlepsze na świecie

Dziś będzie kulinarny post.
Przepyszne drożdżowe jagodzianki.
Zmodyfikowany przepis z Kwestii Smaku




Składniki na ok 16 sztuk
Ciasto
50g świeżych drożdży
250 ml ciepłego mleka
500g mąki pszennej
1 jajko
4 żółtka
80g cukru
100g roztopionego masła

pół litra jagód umytych i posypanych cukrem.

Drożdże mieszam z ciepłym mlekiem, łyżeczką cukru i łyżeczką mąki. Odstawiam na 10 minut. Jajko i żółtka ubijam z cukrem.
Mąkę wsypuje do miski do której wylewam drożdże, jajka i ostudzone masło.
Wyrabiam ( ręcznie około 5-7 minut) aż odchodzi od ręki, odstawiam w ciepłe miejsce na 2 godziny( miskę przykrywam bawełnianą ściereczką)
Ciasto robiłam wieczorem a chciałam mieć na rano cieplutkie jagodzianki, wsadziłam więc ciasto do lodówki.
A rano po wyjęciu z lodówki i wyrobieniu podzieliłam ciasto na 16 części.
Rozpłaszczam w dłoni kulkę, nakładam 3 łyżeczki (pocukrzonych) jagód,  zlepiam dokładnie i wykładam na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.
Należy pamiętać , ze jagodzianki urosną i należy układać je zachowując odstęp.
Odstawiam do wyrośnięcia na 30 minut.
Górę jagodzianek smaruję roztrzepanym żółtkiem.
Piekę w rozgrzanym do 180 stopni piekarniku około 15-20 minut
Lukruję lukrem zrobionym z białka i cukru pudru.
Smacznego








poniedziałek, 30 marca 2015

Kremowy sernik nowojorski i nowa roleta.



Witajcie
Próbując reanimować mój blog ( ostatni wpis w grudniu. Wstyd, wstyd wstyd! )
Zamieszczam przepis na kremowy, rozpływający się w ustach sernik nowojorski.
 
Na spód:
70 g masła, roztopionego
140 g ciastek petit beurre, pokruszonych
Ciastka potraktować blenderem i wymieszać z roztopionym masłem.
masę układamy w tortownicy, schładzamy.
Masa serowa:
1 kg sera z wiaderka( polecam  Piątnicę) 
25 dag cukru
3 łyżki mąki pszennej
3 jajka
200 ml kwaśnej śmietany ( ja daję 18%)
2 łyżki ekstraktu z wanili

Wszystkie składniki (w temperaturze pokojowej )  zmiksować i wylać na ciasteczkowy spód.
Piekę go w kąpieli wodnej tzn. na dół piekarnika wkładam dużą blachę napełnioną gorącą wodą.
Piekę w około 170 stopniach ok 50-60 minut , studzę w uchylonym piekarniku.



W tle widać moją własnoręcznie uszytą roletę.
Kupiłam najtańszą tkaninę w IKEA , tunel jest zapinany na rzep, w razie ściągania nie muszę rozkręcać karnisza.


Zapraszam na swój INSTAGRAM

Przyznam się bez bicia, że  Instagram mnie wciągnął bez reszty.

Pozdrawiam wiosennie!

sobota, 24 maja 2014

Wymarzony kredens, balkon i moja metamorfoza

Był sobie raz plan prawie doskonały. Zakładał, że w najbliższym czasie, najdalej za pół roku, w pewnej kuchni pojawi się kredens. Niestety co rusz plan spalał na panewce.I tak właścicielka rzeczonej kuchni obywała się smakiem przez kilka lat. W maju plan prawie doskonały został zrealizowany i stał się spełnieniem  marzeń. Moich marzeń!
Przyjechał do mnie sosnowy a ja pomalowałam go na biało.
Tam taram oto on



Jeszcze muszę pomalować i przykleić drewniany dekor (mały okazał się być za mały, kupiłam większy)
Planuję kupić ceramiczne gałki, jeszcze nie wiem jakie?

A tak wyglądał w trakcie malowania

Jeszcze kilka zdjęć mojego wiosennego balkonu, trochę kwiatów i ziół






A na koniec chciałam zaprezentować swoją nową fryzurę, pożegnałam długie włosy i jestem z nowego uczesania bardzo zadowolona.
Pozdrawiam gorąco odmieniona wiosennie
Kinga




poniedziałek, 25 czerwca 2012

Potrzeba matką wynalazków


Kilka lat temu kupiłam sobie w sklepie na I. drewniany serwetnik.
Stał sobie spokojnie na parapecie, do piątku, aż nagle olśniło mnie, że mam , gdzieś w czeluściach szuflady, drewniany dekor.
I może by tak go użyć do dekoracji serwetnika.
W ruch poszły farby i klej. I tak prezentuje się w nowej szacie.Nabrał elegancji?
Łowickie serwetki wpadły mi w oko u koleżanki, potem zobaczyłam w necie, że jest ich cała, przepiękna zresztą, seria.



 Kącik kawowo-czytelniczy I kwiaty.
Lawenda kwitnie pięknie, aż żal  było zrywać, zostawiłam. Niech kwitnie i cieszy oczy.





 Dla Taty, z okazji jego święta, powstało ciasto 3BIT.
Nieskromnie dodam, ze pyszne.
Jeśli jesteście zainteresowane podaję przepis.
(Ja robię w naczyniu żaroodpornym  o wymiarach 30x20)
Potrzebne będą:
petit beurre (około 4-5 paczek).
1 puszka masy krówkowej
śmietana kremówka 30% ( u mnie Biedronkowa ok 300ml)
budyń śmietankowy,  pół kostki masła
Układamy warstwami:
herbatniki,
masa krówkowa,
herbatniki,
budyń zrobić według przepisu na opakowaniu,  utrzeć masło z dwoma łyżeczkami cukru pudru,  dodać ostudzony budyń ( po łyżce),
 herbatniki,
na wierzch nałożyć ubitą śmietanę,  do której dodałam śmietan-fix
Udekorować pokruszoną gorzką czekoladą.
Wstawić do lodówki na kilka godzin.





 nie mogłam się oprzeć i kupiłam wypatrzony w sklepie Fiorello przesiewacz marki GreenGate.
 Jestem zachwycona produktami tej duńskiej firmy. Niestety ceny, jak dla mnie, zaporowe.





 A na koniec kilka fotek, z Jeziora Paprocańskiego w Tychach, gdzie miałam przyjemność odpoczywać w niedzielę.
Powstał tam fantastyczny wodny plac zabaw.
Okolica piękna, miejsc do spacerów mnóstwo.
Polecam






 Miłego, słodkiego (niczym wata cukrowa) tygodnia życzę!

wtorek, 29 maja 2012

Prawie ... jak kwiat paproci





Niczym legendarny kwiat paproci, który zakwita raz w roku i kwitnie tylko jedną noc tak mój kaktus- zakwita raz do roku a kwitnie tylko jeden dzień.
Dziś wychodząc rano do pracy musiałam znaleźć czas na obfotografowanie go. Bałam się ,że wracając wieczorem zastane go już oklapniętego. Niestety w tym roku wyhodował się tylko jeden kwiat, choć wcześniej zdarzało się, że było ich więcej, nawet 3-4 sztuki.
Nie dbam specjalnie o moje kwiaty na parapetach, notorycznie zapominam ich podlewać ( co w przypadku kaktusów akurat jest na plus),  co innego te na balkonie, jakoś mam dla nich więcej serca. Może wynika to z faktu, że każdą wolną chwile spędzam na swoim wąskim i ciasnym (ale własnym) balkonie.
W planach mam przemalowanie wiklinowego stoliczka na kolor biały.Na razie jednak w wersji "natural"Kilka fotek moich balkonowych kwiatów. W tle widać moją ostatnią dłubaninkę krzyżykową.














Jako że sezon na rabarbar w pełni polecam pyszne ciasto z rabarbarem, które gościło już na moim blogu.Przepis znajdziecie TU  




Kochana Qra Domowa zrobiła dla mnie cudnej wprost urody szyldziki.
Otrzymałam również ten śliczny woreczek.



W Dzień Matki dostałam od moich pociech cudowne różyczki.



W ramach podziękowań upiekłam koperty z jabłkami.




Polecam. Szybkie, smaczne, kruche ciasto a w środku kawałki jabłka posypanego cynamonem.
Przepis  TU
Chwila szaleństwa w TK MAXX i już się chwalę moim nowym fartuszkiem.


Miłego dnia życzę wszystkim Wam.